Батьківський комітет

БАТЬКІВСЬКИЙ КОМІТЕТ НАШОГО ЗАКЛАДУ  НА 2020-2021 н.р.

  1. Група №2 “Золота рибка”: Харченко Марина Вікторівна (голова БК),   Пархоменко Віталій Олександрович, Прядченко Наталія Олексіївна, Дегтяр Наталія Павлівна.
  2. Група № 5 “Колобок”: Тижненко Інна Ігорівна (голова БК), Сидоренко Анна Іванівна, Яловець Юлія Сергіївна.

 

Батьківська громада є активним учасником освітнього процесу. На загальних батьківських зборах, заходах закладу обговорюються пропозиції щодо покращення розвивального середовища та якості освітнього процесу.

  Шляхом відвідування контрольних занять по групам, спортивних,  музичних розваг, свят,  дня відкритих дверей, майстер-класів, школи молодої мами, звітів гурткової роботи  батьки  мають можливість проживати разом з дітьми їхні успіхи та досягнення. Для активізації роботи батьків в дошкільному закладі проводяться акції , творчі проекти, родинне коло, сімейні посиденьки.

 Основним завданням діяльності комітету є сприяння створенню умов для:

•​збереження та зміцнення здоров’я дітей;

•​формування основ соціальної адаптації та життєвої компетентності дітей;

•​виховання у дітей елементів природодоцільного світогляду, розвитку позитивного емоційно-ціннісного ставлення до довкілля;

•​утвердження емоційно-ціннісного ставлення до практичної та духовної діяльності людини;

•​розвитку потреби в реалізації творчих здібностей дітей;

•​всебічного зміцнення зв’язків між родинами, навчальним закладом і громадськістю з метою встановлення єдності їх виховного впливу на дітей;

•​залучення батьківської громадськості до організації дозвілля та оздоровлення дітей;

•​організації роботи з поширення психолого-педагогічних і правових знань серед батьків, підвищення їх відповідальності за розвиток і виховання дітей, обмін позитивним досвідом родинного виховання;

•​вирішення питань розвитку матеріально-технічної бази навчального закладу та його благоустрою;

•​сприяння соціально-правовому захисту учасників навчально-виховного процесу.

Основними принципами діяльності комітету є:

•​законність;

•​гласність;

•​колегіальність;

•​толерантність;

•​виборність;

•​організаційна самостійність в межах повноважень, визначених цим положенням та законодавством;

•​підзвітність і відповідальність перед загальними зборами батьків закладу, груп (групи).

Одним з оптимальних видів діяльності для батьків і дітей є участь у спільних заходах. Це не лише згуртовує членів родини, спонукає їх проводити більше часу разом, а і дає можливість для творчої реалізації – для дорослих це іноді є більш необхіднішим, ніж для дітей. Так з цією метою було проведено ряд заходів за участю батьків“Осінній ярмарок”, “Виставки поробок та малюнків”,  “Дружна сім’я-гарний і я”, “Годівничка для пташок”,  Майстер-класи “Готуємо з мамою”, “Найкраща клумба”. Своєю роботою ми намагаємося створити єдиний простір “Сім’я – дитячий садок”, встановлювати партнерські стосунки у трикутнику “Батьки – діти – вихователі”.

 Одним з важливих напрямків роботи комітет вважає за необхідне на постійній основі сприяти залученню додаткових джерел фінансування закладу, якими є  добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб, інших коштів, не заборонених чинним законодавством України, з метою  всебічного розвиток дітей, шляхом поповнювання матеріально-технічної бази закладу, такого питання, як знаходження дітей в ліпших умовах в нашому закладі, тощо.

  Реалізуючи  своє право на вдосконалення умов організації життєдіяльності дітей , комітет протягом  року забезпечив наявність методично-навчальних матеріалів, засобів для розвитку дітей у формі розвиваючих ігор,  іграшок, меблів, а саме стільчиків у групах “Бджілка”, “Колобок”.  Оснащення груп “Казка”, “Пізнайко” телевізорами.  

   Зусиллями членами комітету, та заохочених до участі  батьків та осіб, які виявилися не байдужими до цих заходів , вдалося провести ремонти в деяких приміщеннях закладу: група “Пізнайко”, “Золота рибка”. роботи по озелененню території закладу та прикрашання клумб.

   Батьківський комітет приймав участь у підготовках до святкових заходів , проводив закупівлю необхідних матеріалів для пошиття святкових костюмів, для  виготовлення прикрас та та поробок в групах, проводив фотозйомки свят, проводив закупівлю таких вкрай необхідних речей для розвитку  дітей, як навчальні зошити, посібники, альбоми та канцелярське приладдя, художні книги, розвиваючі ігри та іграшки.

  У своїй роботі комітет підзвітний  батькам дітей. Про результати діяльності комітет регулярно звітує перед батьками, приймає пропозиції та зауваження.  В своїй діяльності комітет і надалі буде дотримуватися  особливої уваги до потреб дітей для отримання ними належного догляду, виховання, навчання та формування їх особистості .