«Зі святом, рідна Україно! Ти в нас на всіх одна – єдина!» Під такім гаслом відзначили у «Джерельці» 25 років Незалежності України. Найдорожче в житті кожної людини – той куточок рідної землі, де вона народилася, де вперше почула мамину колисанку і рідне слово. На святі діти читали вірші про Україну, співали, танцювали та грали у веселі ігри. Все як на справжньому дні народження. І побажання були щирими: «Миру в серці! Миру в родині! Миру в Україні!».
ПЛАН ЗАХОДІВ ПАТРІОТИЧНЕ 22-23
Україно моя мила,мій чарівний краю.
Ти скажи мені чому я так тебе кохаю?
Так кохаю ,що не можу я прожити й днини
Без своєї дорогої неньки -України!
Напрями патріотичного виховання:
– формування уявлень про сім’ю, родину
-ознайомлення з явищами суспільного життя;
-формування знань про історію держави, державні символи;
-ознайомлення з традиціямиі культурою свого народу;
-формування знань про людство.
ПРАПОР – СЛАВА МОЄЇ БАТЬКІВЩИНИ
Державний Прапор — закріплене на древку полотнище тканини прямокутної форми, пофарбоване в один або кілька кольорів і оздоблене емблемами, що відображають структуру будови держави, приналежність її до певного віросповідання та ін. Державний Прапор є офіційним символом державної влади й уособлює суверенність держави. Вчені-мовознавці вважають, що слово «прапор» утворилося від того самого кореня, що й слово «перо», «парити» (летіти). Тобто ці однокореневі слова означали рух, політ, майоріння.
До слова «прапор» близькі за значенням слова «знамено», «стяг». Старовинне слово «знамено» пов’язане зі словом «знати». У давнину знамено сідчило про те, що певні землі, майно й люди належать якомусь роду. У зводі давньоруських законів «Руська правда» сказано, що знаменом називали «предмет, помічений княжим знаком». Знамено виконувало ще одну дуже важливу функцію — збирати до гурту, стягати до ватажка членів громади під час походу чи битви. Так виникло слово «стяг». У слові «прапор» визначена ще одна функція знамена — бути попереду, вести за собою.
Державний Прапор України має синьо-жовтий колір. Це одна з найбільших святинь, що символізує державність і незалежність нашої Батьківщини. Прапор України є не лише державним, але й національним символом.
Історія Державного Прапора України відходить у глиб віків. За часів Давньої Русі стяги були у великій пошані, їх навіть освячували, бо вірили, що вони здатні привести воїнів до перемоги. Старовинний вислів «стояти стязи» означає «зібратися, бути готовими до битви». Збити ворожі стяги — то зігнати супротивника з поля бою, перемогти, знищити його бойовий дух.
Уперше синьо-жовтий прапор із тризубом було піднято на флагмані Чорноморської ескадри «Георгий Победоносец» 1918 року, коли було проголошено й першого Президента України. Ним став Михайло Сергійович Грушевський.
За часів Радянського Союзу прапор Республіки України був яскраво-червоного кольору з блакитною смугою внизу; на червоному тлі зображено герб радянського союзу — перехрещені серп і молот та зірка.
Вдруге офіційне підняття синьо-жовтого прапора відбулося у Львові в квітні 1990 року. А вже за два роки Верховна Рада України затвердила Постанову про надання йому статусу Державного.
У геральдиці кольори нашого Державного Прапора мають таке значення: синій (блакитний) — чесність, вірність; жовтий (золотий) — могутність, багатство, щирість, справедливість.
При умотивуванні сучасного Державного Прапора України семантиці кольорів надано й інших значень: синій — високе просторе небо, жовтий — безмежні лани золотої пшениці:
Наш стяг — пшениця у степах
Під голубим склепінням неба.